Jakke kirjoitti:Mut värit taitaa heittää vähän liikaa jossain kohdin. Vertaa meinaa tota DD MK18 väritystä, joka näyttää melkein punaselta.
Kamera vääristää värejä. Kuvien kontrastisäätö on myös tuonut tuota punaista enemmän esiin. Värisaturaation laskeminen olisi siis paikallaan tulevissa kuvissa.
ilpo kirjoitti:Näänkö mää oikein, onko tossa CQBR:ssä MOE kahva? Sen vaihtasin pois alkuperäiseen, jos tarkotus on mallintaa sellasta vähän vanhempaa pyssyä, kuten pyssyn muista palikoista saa käsityksen. Aimpointtiin suojaläpät kans niin aika täydellistä ois; ihan vaan suojaamaan tähtäintä kuljetuksen ja varastoinnin aikana. Kuvat näyttää mukavan taiteellisilta. Ei mitään yliampuvaa huttua, vaan ihan sopivasti panostettua koristekamaa.
MOE kahva on juu. Hommattu aseeseen ennen kuin siitä olen "autenttisempaa" alkanut vääntämään, alkuperäinen kahva painoi ikävästi käteen joten mukavuus syistä mokoman vaihdoin aikanaan, se on vain jäänyt paikalleen. Suojaläpät on menneet rikki/hukkuneet metsikköön aikojen saatossa. Uusia en ole viitsinyt hankkia.
HY-Man kirjoitti:Onko tossa CQB-R:ssä väärä lieskari ku näyttää jotenki ettei ois iha pohjassa toi änäri?
Änäri ei mene syvemmälle. Ainakaan ilman suurta väkivaltaa.
Kiva kun kuvatyyli mielyttää. Yritän phtobucketissa kääntää kuvia. Katsotaan miten käy.
Kikkelis kokkelis mitäs läksit.