Strobot.

INFOA, apua ja ohjeita projekteihin, kuvahakuihin, varustekokonaisuuksiin...
Höpönassu
Team member
Viestit: 121
Liittynyt: 22 Touko 2014, 14:34
Paikkakunta: Opsec

Strobot.

Viesti Kirjoittaja Höpönassu »

Eli hakusessa paras S&S Manta kopio, oltava IR + näkyvävalo. Onko noissa kopioissa laadullisesti eroja kuinka paljon?
Vai onko markkinoilla joku uusi tai tulossa "tacticoolimpi" strobo?

Aito Manta maksaa turhan paljon ja hiton vientirajoitukset...
Blahh
Veteraani
Viestit: 371
Liittynyt: 12 Touko 2008, 20:53
Paikkakunta: Parolannummi

Re: Strobot.

Viesti Kirjoittaja Blahh »

Haetaanko nyt stroboa maasta ilmaan vai toisten taistelijoiden tunnistamiseen?
Höpönassu
Team member
Viestit: 121
Liittynyt: 22 Touko 2014, 14:34
Paikkakunta: Opsec

Re: Strobot.

Viesti Kirjoittaja Höpönassu »

Taistelijalle. Tosin eiköhän NH90 miehistö noi Mantan yms strobot kanssa näe.
Blahh
Veteraani
Viestit: 371
Liittynyt: 12 Touko 2008, 20:53
Paikkakunta: Parolannummi

Re: Strobot.

Viesti Kirjoittaja Blahh »

Ei ihan joka vehkeessä riitä potku taivaalle asti kunnolla. Hekosta jos mennään vielä lentokoneisiin niin tarttee laitteen täyttää jo tiettyjä standardeja.

Mutta jos kerta vain taistelijan merkkaamiseen niin miksei intin jakama VIP IR kelpaa? Painii samassa kokoluokassa Mantan ja Helstarin kanssa ja potku riittää.

Toiset vaihtoehdot mitä tuli mieleen ois V-lite (Kallis, rajattu käyttöikä) tai sitten vanha kunnon ACRn MS2000 (iso koko, "halpa").

Manta kopiota en lähtisi käyttämään. Elektroniikan laatu, tiiveys ja käyttöikä ei millään pärjää S&Sn laadulle. Mitä noista tiedän niin hajoaminen lähtee ihan velcroalustasta jossa strobo on kiinni.

Jollei VIP IR ole sitten jakotavaraa, suosittelen sen ostamaan; n. 100euron ostos ja pätevä tarkoitukseesi.
Honkki
Veteraani
Viestit: 399
Liittynyt: 29 Helmi 2008, 11:42

Re: Strobot.

Viesti Kirjoittaja Honkki »

Core survivalin helstarit ovat myös nousseet esille mantan vaihtoehtona. Tarkemmin en ole spekseihin kuitenkaan tutustunut.

VIP stroboa suosittelen kuitenkin ainakin alkuun kokeilemaan.
Vastaa Viestiin