Tosiaankin, suunnitelmat ovat muuttuneet ja Iraqi Partyboyz muuttikin Afghanistaniin mesoomaan. Idea muuttunee sinänsä, että yhdistämme kuvauksen ja videokuvauksen.
Ensinnäkin kuvauksen ideana on ottaa jonkinlaisia geari kuvia Merijalkaväestä Afghanistanissa. Ongelmaksi yksinkertaisesti nousi, että Heikki ja Jakke tykkäävät pysytellä kurjissa MTV:eissänsä, eikä hommata uutta ihanaa SPC:eetä.
No kyllä se näinkin käy, mutta reenactmentin voi unohtaa, koska kyseisiä liivejä ei todellakaan ole näkynyt yhdessäkään operaatiossa sekaisin... korkeintaan harjoituksissa, missä nyt vielä näkyy CB IBA:akin. No ei se mitään, katotaan mitä saadaan aikaseksi kahden modernin setin tavatessa toisensa.
Toisena ideana olisi pitää pieni videokuvaus, korvaten Iraqi Partyboyzin lyhytelokuvaa. Päänpiirteittään makeimmaksi ideaksi tuli Korengal Valley "Valley of Death", jossa mariinit tappelee Talibaania vastaan hyvin paljolti suomenkin kuivaa havumetsää muistattavassa ympäristössä. Marinardit tykkäsivät temmeltää Korengal Valleyssa n. 2006-07, joten CB IBA käyttöön DE MCCUU:n kera.
Sanotaanko, että tämän tyylistä shittiä olisi luvassa kunhan saadaan vaa Black Knightilta lainaan se M240
http://www.youtube.com/watch?v=NZmJ9iYWx5o
Mukana:
Vii_Cii
Jakke
Luumu
HUOM: Korengal Valley videoon olisi magee saada lisää mariineita, jolla DE MCCUU, LWH härpäkkeineen, CB IBA, CB taskuineen ja kunnon EGA bootsit. Jos on kiinnostusta, ilmoittakaa, tähän ketjuun.