Ekana projektina tuli tehtyä M05 tappelupaita. Pariin kertaan tuli hihat tehtyä, kaulus meni kertaalleen uusiks ja Jotokselta kotiin tuomisena hieman vahvistusompelia sinne tänne. Ei sitä ekalla vielä onnistu.

Sen jälkeen alkoi se homma mihin alunperin rupesinkin. Tasku revohka. Tähän meni aikaa, hermoja ja olutta yllättävän paljon. Varsinkin kun edellisen kerran ommellut n. 13v sitten.
RipOff IFAK tuli tehtyä ihan ekana, tällä hetkellä pitäisi pari kohtaa uusia ja tehdä aivan toisin. Hyvin on kuitenkin kestänyt reutomista ja viskelyä.

Liiviksi tuli ostettua TT:n MAV ja siihen sitten taskut oman varustekaapin malleista. Pistoolikotelo omavalmiste Kydex, myös reisimalli G23 sekä M9.

Viimeisimmäksi tuli tehtyä muutamat harjottelu kypäränhuput ja viimeisimmästä tuli sen verran hyvä, että kehtaa julkaista/myydä. Liian hyvä itselleni ja kivahan se ois vähän kuollettaa kuluja


Tällä hetkellä kokeilun alla PlateCarrier, jos eka versio onnistuu OD:sta niin sen jälkeen varmaankin teen M05 version. Tavoite olisi, että ennen kesää olisi jokainen vaate/varustekappale pl. kypärä, kengät ja muovilingot omavalmisteisia






